×
مزایای تحول حوزه دیجیتال در صنعت گردشگری

پیشرفت صنعت گردشگری در گرو پیشرفت در حوزه دیجیتالی

 

هر چه فناوری در حوزه های مختلف رشد بیشتری داشته باشد، مزایای تحول در حوزه فناوری های دیجیتالی برای صنایع سنتی، بیشتر نمایان می شود. این امر به این دلیل است که مزایای بسیاری برای هر دو طرف، صاحبان کسب و کار و مشتری، بوجود می آورد. بسیاری از شرکت هایی که در حوزه گردشگری و سفر فعالیت دارند این مسئله را به خوبی درک کرده اند که پیشرفت در حوزه دیجیتال چه مزایایی می تواند برای معرفی برند آنها، افزایش کارایی عملیاتی و همچنین تجربه بهتری از سفر را برای مشتری فراهم کنند. در حال حاضر انواع مختلفی از فناوری های دیجیتالی پرطرفدار مانند اینترنت اشیا (IOT)، واقعیت مجازی (AR)، اقامتگاه ها و هتل های دیجیتال و بسیاری امکانات دیگر وجود دارد که به افراد بعنوان مشتری یا صاحبان کسب و کار مزایای بسیار خوبی می دهد. بنابراین در این مقاله چندین مزیت تحول در حوزه دیجیتال در صنعت گردشگری و سفر براساس نظر ما آورده شده است:

 

صف های طولانی از بین می رود

بعنوان مثال، بسیاری از خدمات حضوری مانند رزرو بلیت و اقامتگاه و یا حتی راهنمایی در فرودگاه را می توان کاهش داد. مشتریان و مسافران دیگر نیازی نیست زمان خود را بابت بسیاری از اقدامات پیش از سفر در صف های طولانی سپری کنند.


افزایش راه های ارتباطی

همچنین هتلداران و دفاتر گردشگری بطور منظم و یکپارچه این امکان را دارند مشتریان خود را از آخرین رویدادها و اخبار آگاه کنند و همچنین  مشتریان نیز از طریق همین راه های ارتباطی می توانند تجربیات و نظرات خود را از یک سفر بیان کنند و شرکت های گردشگری نه تنها قادرند کمپین های تبلیغاتی بسیار هدفمند ایجاد کنند، بلکه می توانند از این طریق بازار هدف خود را اندازه گیری کنند.


ترویج گردشگری سبز

با استفاده از فناوری های دیجیتال و اینترنت اشیا شما می توانید شرکت خود را بعنوان دوستدار محیط زیست معرفی کنید. شما با استفاده از فناوری های دیجیتال می توانید میزان مصرف کاغذ، کارت های پرواز و بسیاری از لوازم مصرفی روزانه را از چرخه مصرف خارج کنید. بعنوان مثال شما این امکان را دارید با استفاده از اینترنت اشیا ۳۰ دقیقه قبل از حضور مهمان در اقامتگاه لوازم گرمایشی را روشن و از روشن نگه داشتن آن در کل طول روز اجتناب کنید.


تحلیل و آنالیز مشتری

با استفاده از فناوری های دیجیتالی این امکان برای شما فراهم است تا با کمک تجزیه و تحلیل داده هایی که بدست شما رسیده، سلیقه و علاقه مندی های مشتری را درک و در سفرهای بعدی از آن تحلیل در بهبود خدمات خود استفاده کنید.


شخصی سازی خدمات 

براساس مشخصات مهمان و اطلاعاتی که از آنها دریافت می کنید، می توانید در راستای ایجاد رضایتمندی در مشتری خدمات خود را براساس نیاز مشتری ارائه و بهره وری و درآمد خود را افزایش دهید.


بهبود عملکرد

 کارمندان شما می توانند عملکرد خود را در قبال مشتریان افزایش دهند زیرا اطلاعات بیشتری از آنها در اختیار دارند و همچنین می توانید ارتباط بهتر و قوی تری بین بخش های مختلف شرکت ایجاد و بهره وری عملکرد شرکت را بطور چشم گیری افزایش دهید. همچنین با ایجاد کمپین های دیجیتالی هدفمند بازار هدف خود را گسترش دهند.


بنابراین برای نتیجه گیری، تحول در حوزه فناوری های دیجیتالی مجموعه ای از فرصت های گوناگون را در اختیار مدیران حوزه گردشگری قرار داده و این تحول تاثیر مثبت و عظیمی بر مشاغل سنتی داشته است. شاید برخی از افراد این تصور را داشته باشند راه های زیادی برای نوآوری در صنعت گردشگری و سفر وجود ندارد اما واقعا برعکس است. اگر شما در حوزه گردشگری مشغول به فعالیت هستید و استراتژی دیجیتالی اتخاذ نکردید تضمین میکنیم که مشتریان زیادی را  در رقابت با رقبا از دست داده اید، رقبایی که به نیاز مشتریان پاسخ می دهند و بازار را منحصر به فرد کرده اند. تحول در حوزه دیجیتال به تمام صنایع رسیده است و صنعت گردشگری یکی از این صنایع است.


در این راستا و طبق سیاست های از پیش تعیین شده شرکت سرمدبرین، طرحی تحت عنوان روم تور مورد مطالعه قرار گرفت و به کمک یک شرکت سرمایه گذاری مشغول در حوزه گردشگری، این طرح به مرحله اجرا در آمده است. جهت آشنایی بیشتر با پروژه روم تور کلیک  کنید.


کارشناسان دپارتمان مدیرت کسب و کار سرمدبرین طی تحقیق و مطالعاتی که در مدت یک سال اخیر در حوزه صنعت گردشگری و استارتاپ های موفق جهانی داشته اند به تجارب بسیار عالی دست پیدا کرده اند و با همکاری دپارتمان کامپیوتر و فناوری اطلاعات این امکان را برای مدیران حوزه گردشگری فراهم نموده اند تا در صورت تمایل امکانات گسترده ایی در تمام حوزه های گردشگری در اختیارشان قرار دهند. جهت کسب اطلاعات بیشتر و نحوه همکاری با ما در این حوزه از طریق راه های ارتباطی که در سایت معرفی شده است تماس  حاصل فرمایید.

اشتراک گذاری
ارسال دیدگاه
css
balls
balls
balls
balls
balls
balls
شرکت فنی مهندسی سرمدبرین

شرکت فنی مهندسی سرمدبرین یک شرکت نوآورانه در زمینه خدمات فنی مهندسی از جمله خدمات طراحی صنعتی،...

درباره ما
شیراز خیابان فردوسی انتهای کوچه ۱۰
۰۷۱-۳۲۲۳۵۴۳۱
sarmadbarin@gmail.com

با عضویت در خبرنامه سرمدبرین از آخرین اخبار، پروژه ها و فرصتهای شغلی شرکت مطلع شوید.