×
مدیریت شبکه های اجتماعی چیست و چگونه باید انجام دهیم؟

مدیریت شبکه های اجتماعی چیست و چگونه باید انجام دهیم؟

 

مدیریت شبکه های اجتماعی، فرآیند مدیریت حضور آنلاین شما در پلتفرم های شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک، اینستاگرام و توییتر با ایجاد، انتشار و تجزیه و تحلیل محتوایست که پست می کنید. مدیریت شبکه های اجتماعی همچنین شامل تعامل با کاربران شبکه های اجتماعی است. می توانید از ابزارها، خدمات و مدیران شبکه های اجتماعی برای نظارت بر مدیریت صفحات آنلاین خود استفاده کنید.

مهم نیست که چگونه با مدیریت شبکه های اجتماعی برخورد می کنید، چه با کمک یک شرکت بازاریابی دیجیتال یا یک اپلیکیشن، درک بیشتر شما از تعریف مدیریت شبکه های اجتماعی ضروری است. شما باید بدانید که مدیریت شبکه های اجتماعی شامل چه چیزهایی می شود و همچنین چگونه می توانید آن را برای شرکت خود پیاده سازی کنید.

به همین دلیل است که این راهنما همه چیزهایی را که برای شروع مدیریت پروفایل های شبکه های اجتماعی خود نیاز دارید را پوشش می دهد. برای شروع به خواندن ادامه دهید، یا این مقاله را نادیده بگیرید و با خدمات مدیریت شبکه های اجتماعی سرمدبرین، شبکه های اجتماعی خود را تقویت کنید. فقط شماره تماس خود را برای ما بفرستید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

 

مدیریت شبکه های اجتماعی چیست؟

مدیریت شبکه های اجتماعی فرآیند ایجاد، انتشار و تجزیه و تحلیل محتوایی است که در پلتفرم‌های شبکه های اجتماعی مانند فیس‌بوک، اینستاگرام و توییتر و ... پست می‌کنید و همچنین تعامل با کاربران در آن پلتفرم‌ها می باشد. شما بعنوان مدیر شبکه های اجتماعی می توانید از ابزارهای رایگان و یا پولی و همچنین خدمات حرفه ای مدیریت شبکه های اجتماعی سرمدبرین استفاده کنید.

 

مدیر شبکه های اجتماعی کیست؟

مدیر شبکه های اجتماعی، چه به عنوان مشاور و یا کارمند داخلی یا عضو تیم در یک شرکت، یک فرد حرفه ای و ماهر در بازاریابی، تبلیغات و مدیریت شبکه های اجتماعی است. آنها به دستیابی شما را به اهدافتان برای شبکه های اجتماعی، مانند افزایش دنبال کنندگان یا درآمد از شبکه های اجتماعی کمک می کنند.

 

چه نیازی به آموزش مدیریت شبکه های اجتماعی است؟

مدیریت شبکه های اجتماعی چندین مزیت را ارائه می دهد، از جمله:

هزینه: صرف نظر از بودجه بازاریابی شما، شبکه های اجتماعی یک ابتکار مقرون به صرفه است. پیوستن به شبکه های اجتماعی، ارسال محتوا، پاسخ به نظرات کاربران و موارد دیگر رایگان است. حتی تبلیغات شبکه های اجتماعی نیز کانالی سودآور برای دستیابی به مخاطبان شما و ایجاد دنبال کننده آنلاین ارائه می دهد.

دسترسی: شبکه های اجتماعی، از اینستاگرام گرفته تا لینکدین، می توانند شما را با کاربران در سراسر جهان مرتبط کنند. همچنین می توانید از پلتفرم های شبکه های اجتماعی مانند Pinterest برای دستیابی به مخاطبان خاص استفاده کنید. بازاریابی و تبلیغات سنتی نمی تواند با اصول حرفه ای امروزه مطابقت داشته باشد. به همین دلیل است که مدیریت شبکه های اجتماعی برای مشاغل و کسب و کارهای مختلف ضروری است.

کاربران: گنجاندن شبکه های اجتماعی در استراتژی بازاریابی به شما این امکان را می دهد که ابتکارات بازاریابی خود را با رفتار کاربر هماهنگ کنید. به عنوان مثال، اکنون 74 درصد از مردم هنگام تصمیم گیری برای خرید از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند. ناگفته نماند که 80 درصد مردم در مورد خرید از طریق شبکه های اجتماعی مشاوره دریافت می کنند.

عملکرد: بازاریابان و صاحبان مشاغل به طور یکسان در مورد عملکرد بازاریابی و تبلیغات شبکه های اجتماعی توافق دارند. از طریق شبکه های اجتماعی، شرکت ها می توانند نام تجاری خود را ایجاد کنند و حتی منجر به فروش شوند. به عنوان مثال، تقریباً 45٪ از بازاریابان تجارت به تجارت (B2B) از طریق فیس بوک مشتری به دست آورده اند.

با مزایای متعدد شبکه های اجتماعی، ارزش آن را برای استراتژی بازاریابی خود در نظر بگیرید.

"مدیریت شبکه های اجتماعی چیست؟" یک سوال متداول است که هر کاربری بدنبال جواب آن است. این یک سوال هوشمندانه است، زیرا می خواهید زمان و منابع خود را بر روی شبکه های اجتماعی متمرکز کنید که بیشترین ارزش را برای کسب و کار شما دارند.

 

 

در اینجا برخی از رایج ترین پلتفرم ها برای مدیریت شبکه های اجتماعی آورده شده است:

فیسبوک:

فیسبوک با نزدیک به دو میلیارد کاربر روزانه، یک رسانه اجتماعی عظیم است. به همین دلیل است که آژانس هایی که خدمات مدیریت شبکه های اجتماعی را ارائه می دهند نه تنها در فیسبوک تخصص دارند بلکه به دلیل تنوع مخاطبان آن را توصیه می کنند.

درباره فیس بوک برای بازاریابی شبکه های اجتماعی بیشتر بدانید:

جمعیت شناسی: فیسبوک دسترسی به چندین جمعیت مختلف، از سالمندان و جوانان گرفته تا مردان و زنان را ارائه می دهد. به علاوه، بیش از 50 درصد از بزرگسالان در ایالات متحده چندین بار در روز از فیسبوک استفاده می کنند که به شما امکان می دهد با بخش های مختلفی از مخاطبان هدف خود ارتباط برقرار کنید.

موارد استفاده: از دیدگاه مدیریت شبکه های اجتماعی، فیسبوک برای ایجاد روابط با مشتریان فعلی و آینده مفید است. همچنین می تواند به ایجاد وفاداری به برند کمک کند، که می تواند خریدهای آینده را تشویق کند.

امتیازات: یک مزیت بزرگ در مورد فیس وک این است که دارای طیف گسترده ای از تبلیغات و قالب های محتوا، از عکس گرفته تا فیلم و متن است. حتی بهتر از آن، برای بیش از 40 درصد از بازاریابان تجارت کسب و کار (B2B)، به مشتریان جدید منجر شده است.

صرف نظر از صنعت یا اهداف شما، انتظار داشته باشید که از فیسبوک در استراتژی شبکه های اجتماعی خود استفاده کنید.

توییتر:

توییتر با 330 میلیون کاربر ماهانه، دسترسی مشابهی مانند فیسبوک ارائه نمی دهد. با این حال، دسترسی کسب و کار شما را برای گروهی از کاربرانی که روزانه با برندها درگیر هستند، فراهم می کند. بسته به مخاطب هدف شما، این یک مزیت است.

درباره توییتر برای بازاریابی شبکه های اجتماعی بیشتر بیاموزید:

جمعیت شناسی: کمتر از 25٪ از بزرگسالان ایالات متحده از توییتر استفاده می کنند، اما پلت فرم شبکه های اجتماعی دسترسی رقابتی را برای کاربران بین 18 تا 29 سال فراهم می کند - بیش از 40٪ از کاربران توییتر از این گروه سنی هستند. آنها همچنین به احتمال زیاد چندین بار در روز در پلتفرم فعال هستند.

موارد استفاده: برخلاف فیسبوک، توییتر بیشتر بر روی اخبار تمرکز می کند. همچنین بر مکالمات دو طرفه بین کاربران، چه برند و چه مصرف کننده تأکید دارد. اگر به دنبال تعامل با مخاطبان هدف خود هستید، توییتر گزینه خوبی است.

امتیازات: یکی از مزیت های توییتر کاربران آن است آنها فعال و خوشحال هستند که با سایر کاربران ارتباط برقرار می کنند. توییتر همچنین دارای یک مخاطب خاص است که اگر افراد بین 18 تا 29 سال در بازار هدف شما باشند مفید است.

توییتر برای هر شرکتی مناسب نیست، اما برای کسانی که در بخش‌های خاصی هستند ارزش ارائه می‌دهد.

اینستاگرام:

اینستاگرام با حدود یک میلیارد کاربر ماهانه در حال تبدیل شدن به استاندارد جدیدی برای خدمات مدیریت شبکه های اجتماعی است. تمرکز آن بر تصاویر و همچنین ویدیوها، شرکت ها را تشویق می کند تا راه های خلاقانه ای برای جذب مخاطبان خود بیابند.

درباره اینستاگرام برای بازاریابی شبکه های اجتماعی بیشتر بدانید:

جمعیت شناسی: اینستاگرام پلتفرم اصلی برای ارتباط با کاربران 18 تا 29 سال و همچنین 30 تا 49 سال است. بیش از 70 درصد از آمریکایی های بین 18 تا 29 سال از اینستاگرام استفاده می کنند برای کاربران بین 30 تا 49، این تعداد نزدیک به 50 درصد است.

موارد استفاده: اینستاگرام نیز مانند فیسبوک برای برقراری ارتباط با مشتریان و همچنین درگیر کردن آنها مفید است. بسته به صنعت خود، می‌توانید از اینستاگرام برای تولید سرنخ‌های جدید نیز استفاده کنید. به همین دلیل است که مشاغل خرده فروشی، سرگرمی و زیبایی اغلب از این پلت فرم استفاده می کنند.

امتیازات: یکی از مزایای اینستاگرام این است که کاربران عاشق استفاده از این پلتفرم هستند. به همین دلیل است که تقریباً 60٪ چندین بار در روز چک کردن آن را انجام می دهند، که این شانس را افزایش می دهد که کاربران نه تنها پست های شما را ببینند بلکه با آنها ارتباط برقرار کنند.

برای بازارهای خاص، اینستاگرام یک پلتفرم ضروری در استراتژی شبکه های اجتماعی شماست.

لینکدین:

به عنوان بزرگترین شبکه اجتماعی حرفه ای در جهان، لینکدین به بیش از 774 میلیون کاربر دسترسی دارد. به همین دلیل است که این یک پلت فرم ایده آل برای مشاغلی است که به دنبال جذب کارمندان و همچنین تثبیت خود به عنوان یک رهبر در یک صنعت هستند.

درباره لینکدین برای بازاریابی شبکه های اجتماعی بیشتر بدانید:

جمعیت شناسی: لینکدین یک پلتفرم محبوب در میان فارغ التحصیلان دانشگاهی است بیش از نیمی از آنها از این شبکه استفاده می کنند. حتی بهتر از آن، 90 درصد از کاربران لینکدین نیز در فیسبوک هستند، که اگر استراتژی شما بر هر دو پلتفرم متمرکز باشد، مفید است.

موارد استفاده: LinkedIn مانند توییتر برای به اشتراک گذاری مطالب مرتبط با اخبار، مانند اطلاعیه های شرکت یا اخبار خاص صنعت مفید است. همچنین می‌تواند به توسعه روابط با شرکت‌های دیگر و همچنین ایجاد شهرت از طریق بازاریابی محتوا کمک کند.

امتیازات: لینکدین چند مزیت را برای مشاغل، به ویژه عملیات B2B ارائه می دهد. برای سرنخ های B2B از شبکه های اجتماعی، 80٪ از لینکدین می آیند. به همین دلیل است که بیش از 60 درصد از بازاریابان آن را موثرترین پلتفرم برای کسب و کارشان می دانند.

بسته به اهداف، بازار و عملیات شما، لینکدین می تواند چندین مزیت را ارائه دهد.

یوتیوب:

یوتیوب با بیش از دو میلیارد کاربر، دسترسی به بیش از 80 درصد از بزرگسالان در ایالات متحده را ارائه می‌کند. در پاسخ، کسب‌وکارها با حساب‌های YouTube خود کارهای بیشتری انجام می‌دهند، از ایجاد ویدیوهای آموزشی گرفته تا نمایش مطالب پشت صحنه.

درباره YouTube برای بازاریابی شبکه های اجتماعی بیشتر بدانید:

جمعیت شناسی: یوتیوب نیز مانند فیسبوک، طیف وسیعی از کاربران را از 18 تا 65 سال و بالاتر دارد. حتی 49 درصد از افراد 65 سال و بالاتر یوتیوب را تماشا می کنند، در حالی که تقریباً 83 درصد از افراد 50 تا 64 ساله از این پلت فرم بازدید می کنند.

موارد استفاده: با YouTube، شرکت شما می تواند محتوای اطلاعاتی را در اختیار کاربران قرار دهد. چند مثال شامل ویدیوهای نحوه استفاده از محصولات شما و همچنین ویدیوهای توضیحی مرتبط با صنعت یا خدمات شما است. اینها می توانند آگاهی از برند کاربر را افزایش دهند و همچنین به یک کاربر ثابت برای شما تبدیل شوند.

امتیازات: یک مزیت قابل توجه یوتیوب این است که بیش از هر پلتفرم رسانه اجتماعی دیگری حتی فیسبوک مشتری جذب می کند. این می تواند به سودهای بزرگی برای شرکت شما منجر شود، به خصوص اگر محصولی با قیمت بالا ارائه می کنید.

اگرچه یوتیوب نسبت به سایر شبکه های اجتماعی وقت گیرتر است، اما ارزش سرمایه گذاری را دارد.

پینترست:

پینترست بیش از 450 میلیون کاربر فعال ماهانه دارد که به شرکت‌هایی مانند تولیدکنندگان کابینت، فروشگاه‌های لباس و گل فروشی‌ها، فرصتی برای ارتباط با افراد در مخاطبان هدف خود، تمرکز بصری قوی می‌دهد.

درباره Pinterest برای بازاریابی شبکه های اجتماعی بیشتر بدانید:

جمعیت شناسی: این پلتفرم رسانه اجتماعی دارای مخاطبان زن قوی است که بیش از 40 درصد از زنان - و تنها 16 درصد از مردان - از Pinterest استفاده می کنند. برای گروه های سنی 18 تا 64 سال، بین 30 تا 40 درصد از بزرگسالان ایالات متحده از این پلت فرم استفاده می کنند، در حالی که استفاده برای افراد 65 سال و بالاتر 18 درصد است.

موارد استفاده: Pinterest برای نمایش محصول شما به روشی غیر تبلیغاتی عالی است. به عنوان مثال، می توانید موارد استفاده و ویژگی های کالای خود را برجسته کنید. شما حتی می توانید برای تبلیغ بیشتر محصولات خود با اینفلوئنسرها ارتباط برقرار کنید.

امتیازات: یکی از مزایای Pinterest این است که کاربران برای برنامه ریزی برای خریدهای آینده به آن تکیه می کنند، با یک مطالعه مشخص شد که بیش از 85٪ از جوان ها از آن برای این منظور استفاده می کنند. در نتیجه، شما در حال ارتباط با مشتریانی هستید که از قبل قصد خرید دارند.

بسته به مخاطبان شما، Pinterest یک دارایی برای خدمات مدیریت شبکه های اجتماعی شما است.

در حالی که آژانس‌ها در پلتفرم‌هایی که در آن تخصص دارند متفاوت هستند، سرمدبرین بر چندین پلتفرم شبکه های اجتماعی تمرکز دارد. خدمات مدیریت شبکه های اجتماعی  ما برای فیسبوک، توییتر، اینستاگرام، لینکدین و پینترست در دسترس هستند.

 

بهترین ابزارهای مدیریت شبکه های اجتماعی:

اگر از شروع کار با شبکه های اجتماعی هیجان زده هستید، می توانید تجربه (و بهره وری خود) را با ابزارهای مدیریت شبکه های اجتماعی حتی بهتر کنید. این ابزارهای پولی یا رایگان می توانند به شما در برنامه ریزی محتوا، پاسخ به نظرات و موارد دیگر کمک کنند.

تعدادی از بهترین ابزارهای مدیریت شبکه های اجتماعی عبارتند از:

بافر: ابزاری پولی، بافر می‌تواند به شما در مدیریت حساب‌های اجتماعی، ایجاد یک برنامه زمان‌بندی ارسال، برنامه‌ریزی پست‌های شبکه های اجتماعی و موارد دیگر کمک کند. به علاوه، به عنوان یک برنامه تلفن همراه برای مدیریت شبکه های اجتماعی بدون دردسر در دسترس است.

Hootsuite: یکی دیگر از ابزارهای پولی مدیریت شبکه های اجتماعی که به شما کمک می کند تا تمام پلتفرم های شبکه های اجتماعی خود را مدیریت کنید، به سوالات و نظرات کاربران در کانال ها پاسخ دهید و عملکرد استراتژی شبکه های اجتماعی خود را از طریق تجزیه و تحلیل نظارت کنید.

CoSchedule: یک ابزار پولی، CoSchedule بیشتر روی مدیریت شبکه های اجتماعی شما تمرکز دارد. پست های شبکه های اجتماعی خود را برنامه ریزی کنید، همچنین تقویم محتوا بسازید، پست های وبلاگ را منتشر کنید و موارد دیگر.

 

مدیریت شبکه های اجتماعی شامل چه مواردی می شود؟

با توجه به تعریف گسترده مدیریت شبکه های اجتماعی، طبیعی است که بپرسیم که مدیریت شبکه های اجتماعی شامل چه مواردی می شود. شما می خواهید بدانید که کجا باید تلاش خود را متمرکز کنید، و همچنین بدانید که شبکه های اجتماعی چقدر زمان نیاز دارند.

به طور کلی مدیریت شبکه های اجتماعی بر موارد زیر تمرکز دارد:

- حسابرسی استراتژی شبکه های اجتماعی موجود شما

- تحقیق در مورد مخاطب هدف

- پلتفرم های شبکه های اجتماعی خود را انتخاب کنید

- ایجاد استراتژی شبکه های اجتماعی شما

- طراحی پروفایل های شبکه های اجتماعی شما

- توسعه تبلیغات شبکه های اجتماعی شما

- ایجاد تقویم محتوای شبکه های اجتماعی شما

- ایجاد محتوای شبکه های اجتماعی خاص پلت فرم

- پاسخگویی به دنبال کنندگان شبکه های اجتماعی شما

- افزایش دسترسی اجتماعی شما

- نظارت بر عملکرد شبکه های اجتماعی شما

 

چگونه با مدیریت شبکه های اجتماعی برای یک کسب و کار شروع کنیم؟

شما از تعریف مدیریت شبکه های اجتماعی و آنچه که مدیریت شبکه های اجتماعی برای کسب و کارها معمولاً روی آن تمرکز می کند، می دانید - اکنون، با این تفکیک از 11 فرآیند حیاتی، بیاموزید که چگونه این شیوه ها را در کمپین های شبکه های اجتماعی خود زنده کنید:

1. حسابرسی استراتژی شبکه های اجتماعی موجود

آیا در حال حاضر کسب و کار خود را در شبکه های اجتماعی بازاریابی و تبلیغ می کنید؟ سپس، می‌خواهید زمانی را برای بررسی استراتژی موجود خود اختصاص دهید. با ممیزی شبکه های اجتماعی، شما به آنچه در کمپین های شبکه های اجتماعی شما کار می کند و هر چیزی که نیست نگاه می کنید.

مراحل معمول در ممیزی شبکه های اجتماعی عبارتند از:

- بررسی اهداف شبکه های اجتماعی

- اطمینان از تطابق برند شما در شبکه های اجتماعی

- جمع‌آوری معیارهای شبکه های اجتماعی، مانند دنبال کننده ها، نرخ تعامل و موارد دیگر

- تجزیه و تحلیل معیارهای شبکه های اجتماعی برای یافتن روندها، مانند اولویت های محتوا

- بررسی حضور رقیب خود در شبکه های اجتماعی

حسابرسی شما بینش فوری در مورد استراتژی شبکه های اجتماعی شما ارائه می دهد. به‌علاوه، پایه‌ای برای بهبود کمپین‌های شما ارائه می‌کند تا بتوانید به نتایجی که کسب‌وکارتان می‌خواهد از شبکه های اجتماعی، از دنبال‌کننده‌های بیشتر تا رضایت بهتر مشتری، دست یابید.

اگر با یک مدیر شبکه اجتماعی شریک شوید، آنها این مرحله را برای شما انجام خواهند داد.

2. در مورد مخاطبان هدف خود تحقیق کنید

بررسی مخاطبان بخش اصلی مدیریت شبکه های اجتماعی است. اگر آژانس شما - یا شرکت شما - ندانند مخاطبان شما چه کسانی هستند، توسعه یک استراتژی شبکه اجتماعی را چالش برانگیز می کند.

بدانید که مخاطبان شما چه کسانی هستند، و می‌دانید که کجا آنها را آنلاین پیدا کنید.

این بسیار مهم است، زیرا می خواهید سرمایه گذاری خود را در مدیریت شبکه های اجتماعی به حداکثر برسانید. با هدف قرار دادن مخاطبان خود بر روی پلتفرم مورد علاقه آنها، می توانید بازگشت سرمایه (ROI) بیشتری کسب کنید.

تحقیق در مورد مخاطبان می تواند بازده سرمایه گذاری مدیریت شبکه های اجتماعی شما (ROI) را بهبود بخشد.

به عنوان مثال، بازاریابی شبکه های اجتماعی را برای دندانپزشکان تصور کنید. در حالی که یک دندانپزشک مراقبت های کودکان را ارائه می دهد، دیگری خدمات ایمپلنت را ارائه می دهد. هر کدام در بخش بهداشت و درمان فعالیت می کنند، اما مخاطبان کاملاً متفاوتی دارند.

هنگامی که خدمات مدیریت شبکه های اجتماعی آن‌ها شامل تحقیقات مخاطبان می‌شود، این شیوه‌ها تضمین می‌کنند که آنها بودجه بازاریابی و هزینه تبلیغات خود را برای ایجاد محتوا و تبلیغاتی که کاربران مناسب را هدف قرار می‌دهند، در مقابل هرکسی که به مراقبت از دندان نیاز دارد، سرمایه‌گذاری می‌کنند.

در خدمات مدیریت شبکه های اجتماعی سرمایه گذاری کنید و می توانید انتظار داشته باشید که مدیر حساب شما در ابتدا در مورد مخاطبان هدف شما سؤال کند. در برخی موارد، یک آژانس ممکن است ابتکار عمل را به کار گیرد و هنگامی که برای بحث در مورد خدمات آنها تماس می گیرید، در مورد مخاطبان هدف خود سؤال کند.

3. پلتفرم های شبکه های اجتماعی خود را انتخاب کنید

در مرحله بعد، شما تصمیم خواهید گرفت که از کدام پلتفرم های شبکه اجتماعی استفاده کنید. زمان یکی از با ارزش ترین منابع برای مدیریت شبکه های اجتماعی برای مشاغل است، بنابراین ضروری است تلاش خود را بر روی شبکه هایی متمرکز کنید که برای مخاطبان شما مهم است.

در حالی که باید در برترین شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک، توییتر و لینکدین پروفایل داشته باشید، نباید زمان خود را به طور مساوی بین آنها تقسیم کنید. در عوض، پلتفرم‌های شبکه های اجتماعی را بر اساس میزان استفاده مخاطبان از آنها اولویت‌بندی کنید.

شما می توانید با بررسی داده های جمعیتی متوجه شوید که کدام شبکه ها برای بازار هدف شما بیشترین اهمیت را دارند. اگر یک بررسی شبکه های اجتماعی انجام داده اید، می توانید به نرخ مشارکت خود نیز اشاره کنید تا ببینید کدام شبکه ها بهترین عملکرد را دارند. فعالیت رقبا را نیز بررسی کنید.

اگر از خدمات مدیریت شبکه های اجتماعی استفاده می کنید، نگران نباشید. مدیر حساب شما بر اساس تحقیقات خود در مورد صنعت، مخاطبان و اهداف شما، توصیه های پلتفرمی را ارائه می دهد.

4. ایجاد استراتژی شبکه های اجتماعی شما

قبل از اینکه مدیر حساب شما (یا تیم داخلی شما) بتواند کمپین شبکه اجتماعی شما را راه اندازی کند، باید استراتژی شما را توسعه دهد. در بیشتر موارد، به دلیل نقش‌ها و کاربردهای مختلف توییتر، لینکدین، فیسبوک و دیگر پلتفرم‌های شبکه های اجتماعی، آنها بر روی ایجاد استراتژی برای هر پلتفرم تمرکز می‌کنند.

آنها علاوه بر در نظر گرفتن مخاطبان شما، به عوامل زیر نیز توجه خواهند کرد:

اهداف شما: کسب و کار شما می خواهد با شبکه های اجتماعی به چه چیزی دست یابد؟ آیا می خواهید آگاهی بیشتری از برند در بین مصرف کنندگان ایجاد کنید یا وفاداری به برند را در بین مشتریان فعلی ایجاد کنید؟ یا، آیا هدف دیگری وجود دارد که می خواهید به آن برسید؟

صنعت شما: مخاطبان در صنعت شما چه چیزی را می خواهند بدانند؟ آیا شکاف‌های محتوایی وجود دارد که شرکت شما بتواند آن‌ها را پر کند، مانند پست‌های وبلاگ یا راهنماهایی که می‌توانید سپس در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید؟ یا، آیا رهبران آن صنعت وجود دارند که بتوانید در پلتفرم های مختلف با آنها ارتباط برقرار کنید؟

برند شما: صدای برند شما چیست؟ آیا هنگام تعامل با مشتریان در یک انجمن عمومی مجموعه ای از استانداردها یا فرآیندها دارید؟ یا اینکه چگونه برند شما بر رنگ ها و شبکه هایی که استفاده می کنید تاثیر می گذارد؟

برخی از این سوالات، مانند استانداردها و اهداف برندسازی شما، به ورودی مستقیم شما نیاز دارند. در مسترکارمند، ما همیشه کنجکاو هستیم که درباره شرکت شما بیاموزیم این کنجکاوی است که به ما این امکان را می‌دهد استراتژی‌های قدرتمند و شخصی‌سازی شده شبکه های اجتماعی ایجاد کنیم.

5. طراحی پروفایل های شبکه های اجتماعی شما

هنگامی که پروفایل های شبکه های اجتماعی خود را ایجاد یا به روز می کنید، اطمینان از تناسب آنها با برند شما ضروری است.

یکی از خدمات اضافی مدیریت شبکه های اجتماعی طراحی شبکه های اجتماعی است

به همین دلیل است که خدمات مدیریت شبکه های اجتماعی می تواند شامل طراحی شبکه های اجتماعی نیز باشد. این سرویس بر روی ایجاد تصاویر حرفه ای تمرکز دارد که برند شما را به تصویر می کشد و اولین تاثیر فوق العاده ای را بر روی کاربران ایجاد می کند.

در بیشتر موارد، طراحی شبکه های اجتماعی بر روی تصاویر ثابت حساب شما تمرکز می کند، مانند موارد زیر:

- هدر و پس زمینه توییتر شما

- هدر، نماد و عکس نمایه فیسبوک شما

- عکس پروفایل اینستاگرام شما

هنگامی که آنها حساب های شبکه های اجتماعی شما را طراحی کردند - و شما طرح ها را تأیید کردید - متخصص شبکه های اجتماعی شما می تواند شروع به کار در جهت اهداف بازاریابی شما کند.

6. تبلیغات شبکه های اجتماعی خود را توسعه دهید

بسته به اهداف و برنامه خدمات کسب و کار شما، مدیر شبکه اجتماعی شما ممکن است یک استراتژی تبلیغاتی برای شرکت شما ایجاد کند. اگر می خواهید دنبال کننده های واقعی بیشتری به دست آورید و همچنین تعامل کاربران را تشویق کنید، تبلیغات شبکه های اجتماعی ضروری است.

پلتفرم‌ها، از اسنپ چت تا فیسبوک، در رویکردشان در تبلیغات متفاوت هستند. آنها انواع مختلف تبلیغات و همچنین اهداف متفاوتی را دنبال می کنند. به عنوان مثال، فیسبوک گزینه ای برای ایجاد تبلیغات برای افزایش آگاهی از برند، ایجاد سرنخ، کسب بازدید از فروشگاه و موارد دیگر ارائه می دهد.

برخی دیگر از ویژگی های تبلیغاتی که مدیر شبکه های اجتماعی شما به آنها توجه خواهد کرد عبارتند از:

- دنبال کننده

- رسانه ها

- محتوا

- فراخوان برای اقدام (CTA)

- هزینه هر کلیک (CPC)

اینها همه عوامل مهمی هستند که بر موفقیت تبلیغات شما تأثیر می گذارند. ممکن است یک تبلیغ با یک CTA قانع کننده ایجاد کنید، اما اگر آن را برای مخاطبان اشتباهی قرار دهید، نتایج مورد انتظارتان را نخواهید دید.

قبل از راه‌اندازی یک کمپین تبلیغاتی، باید این فرصت را داشته باشید که تبلیغات خود را بررسی کرده و امضا کنید.

7. تقویم محتوای شبکه های اجتماعی خود را بسازید

یکی دیگر از موارد ارائه شده در اکثر خدمات مدیریت شبکه های اجتماعی، یک تقویم محتوایی برای هر یک از حساب های شبکه های اجتماعی شما است. این تقویم به عنوان یک نقطه مرجع برای شما و تیم مدیریت حرفه ای شبکه های اجتماعی شما عمل می کند.

در تقویم محتوای خود، که شامل ماه جاری می‌شود، می‌توانید پست‌های زمان‌بندی شده برای حساب‌های شبکه های اجتماعی خود را مشاهده کنید. این پست‌ها ممکن است شامل اطلاعیه‌های شرکت و اخبار تعطیلات، و همچنین محتوای مشترک، مانند یک پست وبلاگ از وب‌سایت شما یا تصویری از یک مشتری باشد.

پیش از انتشار این پست‌ها، مدیر شبکه های اجتماعی شما احتمالاً از شما درخواست می‌کند که همه محتوا را بررسی و تأیید کنید. در حالی که این امر مستلزم تلاش شماست، اما تضمین می کند که تنها محتوایی که زنده می شود، محتوایی است که می خواهید.

8. ایجاد محتوای خاص پلت فرم

یک متخصص شبکه های اجتماعی بیشتر از ایجاد یک تقویم محتوا برای شرکت شما انجام می دهد - آنها همچنین محتوا را در آن ایجاد می کنند. در برخی موارد، آنها ممکن است بر هر جنبه ای از تولید محتوا نظارت کنند، از توسعه موضوع گرفته تا نوشتن نسخه و انتخاب رسانه.

نمونه ای از انواع مختلف محتوا برای شبکه های اجتماعی

با این حال، برای ایجاد بهترین محتوای ممکن، بسیاری از متخصصان شبکه های اجتماعی با طراحان گرافیک و کپی رایترها کار می کنند. نتیجه محتوایی است که با کاربران طنین انداز می شود و اهداف شرکت شما را محقق می کند.

اگر تقویم شما حاوی محتوای شخص ثالث است - شاید شما پست وبلاگ یک فرد تأثیرگذار را به اشتراک می‌گذارید که به محصول شما اشاره می‌کند - مدیر شبکه های اجتماعی شما اطمینان حاصل می‌کند که آنها پیوند و عنوان مناسبی برای اشتراک‌گذاری در حساب‌های شبکه های اجتماعی شما دارند.

9. پاسخگویی به دنبال کنندگان شبکه های اجتماعی

یکی از مسئولیت های روزانه که در بسیاری از خدمات مدیریت شبکه های اجتماعی گنجانده شده است، تعامل با دنبال کننده ها و نظر دهندگان شماست. برای بسیاری از مشاغل، این خدمات ارزشمند است زیرا تأثیر مستقیمی بر آگاهی از برند و وفاداری به برند دارد.

نمونه ای از پاسخ یک شرکت به دنبال کنندگان خود در شبکه های اجتماعی

به عنوان بخشی از این سرویس، مدیر شبکه های اجتماعی شما هنگام تعامل با دنبال کننده ها شما به استانداردهای برند و شرکت شما پایبند است. آنها همچنین به کاربرانی که نظرات منفی مانند تجربه بدی را ارائه می دهند، پاسخ خواهند داد.

برای کاربران شبکه های اجتماعی، تعامل شرکت شما با آنها نشان می دهد که شما به آن اهمیت می دهید. در بسیاری از صنایع، کسب و کار شما را از رقبایتان متمایز می کند. حتی می‌تواند به یک نقطه فروش برای مصرف‌کنندگان تبدیل شود، به‌ویژه که بیش از ۶۵ درصد از مردم از شبکه های اجتماعی برای ارائه خدمات به مشتریان استفاده می‌کنند.

10. افزایش دسترسی اجتماعی شما

تبلیغات تنها راهی نیست که متخصص شبکه های اجتماعی شما دنبال کننده ها و حضور شما در شبکه های اجتماعی را افزایش می دهد. به عنوان بخشی از خدمات مدیریت شبکه های اجتماعی شما، ارائه دهنده شما ممکن است با تأثیرگذاران و سازمان های مورد اعتماد در صنعت شما ارتباط برقرار کند.

این می تواند منجر به پوشش شرکت شما توسط آن افراد شود که می تواند شما را با دنبال کنندگان آنها مرتبط کند. نتیجه، قرار گرفتن در معرض بیشتر برای برند شما، و همچنین شانس کسب دنبال کننده ها و مشتریان بیشتر است.

 

نمونه ای از اینفلوئنسر مارکتینگ برای یک شرکت کابینت سازی

برای مثال، اگر کابینت آشپزخانه می فروشید، یک اینفلوئنسر می تواند محصول شما را به عنوان خرید برای آشپزخانه بازسازی شده خود برجسته کند. آنها پستی ایجاد می کنند که تجربه را در حساب شبکه اجتماعی خود برجسته می کند، که سپس می توانید آن را با حساب خود به اشتراک بگذارید.

این فرصتی برای شما و همچنین سازمان دیگری است که تحت پوشش قرار بگیرید.

11. نظارت بر عملکرد شبکه های اجتماعی

بخش مهمی از مدیریت شبکه های اجتماعی نظارت بر عملکرد تلاش های شماست. به همین دلیل است که تیم متخصصان شبکه های اجتماعی شما عملکرد تبلیغات شما و همچنین محتوای خلاقانه را ردیابی می کنند و آن نتایج را با شما به اشتراک می گذارند.

با دپارتمان مدیریت کسب و کار سرمدبرین، ما مطمئن می شویم که می توانید عملکرد و همچنین بازده سرمایه گذاری خود را مشاهده کنید. این برنامه اختصاصی و دیگر اقدامات، ابزارهای مفید دیگری نیز برای تلاش های بازاریابی دیجیتال شما در خارج از شبکه های اجتماعی ارائه می دهد.

هنگامی که در خدمات مدیریت شبکه های اجتماعی سرمایه گذاری می کنید - یا هر سرویس بازاریابی دیجیتال - ضروری است که با آژانسی شریک شوید که نه تنها عملکرد حساب های شبکه های اجتماعی شما را نظارت می کند، بلکه در صورت کاهش عملکرد نیز واکنش نشان می دهد.

شما شریکی می خواهید که یک برنامه عملی برای بهبود عملکرد پایین نیز ایجاد کند - نه کسی که آن را بهانه کند. این طرز فکر را بپذیرید و بهترین آژانس را برای کسب و کار خود پیدا خواهید کرد. این نوع مشارکت منجر به نتایج بهتر و بازگشت سرمایه بهتر می شود.

 

هزینه مدیریت شبکه های اجتماعی چقدر است؟

به طور متوسط، شرکت ها 4000 تا 7000 دلار در ماه برای مدیریت شبکه های اجتماعی هزینه می کنند. این سرمایه گذاری شامل ایجاد و حفظ استراتژی بازاریابی و تبلیغات شبکه های اجتماعی، و همچنین هزینه تبلیغات ماهانه و اشتراک ابزار است.

بسته به کسب‌وکارتان، ممکن است هزینه‌های مدیریت شبکه های اجتماعی بالاتر یا کمتری داشته باشید. با این حال، می توانید از این محدوده قیمت برای ایجاد یک بودجه واقعی برای استراتژی بازاریابی و تبلیغات شبکه های اجتماعی خود استفاده کنید.

 

چرا در خدمات مدیریت شبکه های اجتماعی سرمایه گذاری کنیم؟

شبکه های اجتماعی به شرکت شما فرصت فوق العاده ای برای رشد برند و کسب و کار شما ارائه می دهند. با این حال، برای بسیاری از سازمان‌ها، به ویژه کسب‌وکارهای کوچک تا متوسط ​​(SMB) یک چالش است که زمان و منابع را برای مدیریت شبکه های اجتماعی کنار بگذارند.

به همین دلیل است که بسیاری در خدمات مدیریت شبکه های اجتماعی سرمایه گذاری می کنند که مزایای زیر را ارائه می دهد:

در وقت خود صرفه جویی کنید: زمان یکی از رایج ترین دلایلی است که شرکت ها شبکه های اجتماعی را کنار می گذارند. هنگامی که یک آژانس شبکه های اجتماعی را استخدام می کنید، شریکی دریافت می کنید که تمام تلاش های شبکه های اجتماعی شما را انجام می دهد. بدون فدا کردن یک کانال درآمدزا در زمان صرفه جویی می کنید.

یک متخصص شبکه های اجتماعی دریافت کنید: خدمات حرفه ای مدیریت شبکه های اجتماعی نیز با یک متخصص با شما همکاری می کنند. لازم نیست نگران زمان یا هزینه استخدام یک متخصص شبکه های اجتماعی در خانه باشید. در عوض، می‌توانید بلافاصله به تخصص یکی دسترسی پیدا کنید.

استراتژی کیفیت را حفظ کنید: یک آژانس شبکه های اجتماعی همچنین تضمین می کند که استراتژی رسانه اجتماعی شما فعال و درجه یک باقی می ماند. آنها به طور مستمر (و فعالانه) رویکرد شما را برای به دست آوردن نتایجی که می خواهید، از آگاهی از نام تجاری گرفته تا دنبال کردن و فروش، نظارت و بهبود می بخشند.

دستیابی به اهداف تهاجمی: مانند بسیاری از شرکت ها، کسب و کار شما احتمالاً نتایج قابل اندازه گیری از شبکه های اجتماعی می خواهد. حتی ممکن است اهداف بلندپروازانه ای مانند دستیابی به تعداد دنبال کننده های خاص داشته باشید. یک آژانس تخصصی شبکه های اجتماعی می تواند به شما در رسیدن به این اهداف کمک کند.

اگر با مدیریت شبکه های اجتماعی دست و پنجه نرم می کنید، تنها نیستید.

بسیاری از کسب و کارها سعی می کنند کمپین های اجتماعی را راه اندازی و حفظ کنند، از جمله رقبای شما. با کاوش و سرمایه گذاری در خدمات مدیریت شبکه های اجتماعی، از رقبای خود پیشی بگیرید و از شبکه های اجتماعی به بهترین نحو استفاده کنید.

 

به دنبال یک شرکت مدیریت شبکه های اجتماعی هستید؟

آیا برای کسب و کار خود به یک شرکت مدیریت شبکه های اجتماعی نیاز دارید؟ به سرمدبرین، یک ارائه دهنده خدمات مدیریت شبکه های اجتماعی با بیش از یک دهه تجربه و تیمی حرفه ای از متخصصان شبکه های اجتماعی باهوش اعتماد کنید.

ارتباط با بازار هدف خود را با تماس با ما با شماره ۳۲۲۳۵۴۳۱-۰۷۱ شروع کنید، یا از طریق فرم درخواست، با ما در تماس  باشید.

اشتراک گذاری
ارسال دیدگاه
css
balls
balls
balls
balls
balls
balls
شرکت فنی مهندسی سرمدبرین

شرکت فنی مهندسی سرمدبرین یک شرکت نوآورانه در زمینه خدمات فنی مهندسی از جمله خدمات طراحی صنعتی،...

درباره ما
شیراز خیابان فردوسی انتهای کوچه ۱۰
۰۷۱-۳۲۲۳۵۴۳۱
sarmadbarin@gmail.com

با عضویت در خبرنامه سرمدبرین از آخرین اخبار، پروژه ها و فرصتهای شغلی شرکت مطلع شوید.