×

بعد از بازنگری در سیاست های کلی شرکت و تصمیم مدیران ارشد، توسعه کسب و کارهای جدید در سرمدبرین به منظور نرخ رشد شرکت و نیز دسترسی به اهداف توسعه ای بلند مدت اهمیت وافری یافته است. از طرفی سرمدبرین سرمایه گذاری در کسب و کارهای جدید را بعنوان اولین قدم در توسعه فعالیت های کسب و کارهای جدید و متنوع سازی دانسته و اتخاذ رویکرد سرمایه گذاری فعال به پیشبرد متوازن اهداف توسعه ای کسب و کارهای جدید در تمام بخش های خود کمک می کند.

 

در حقیقت الگوی توسعه هر کسب و کار جدید و نیز عرضه اولیه نمایش دست آوردهای سرمدبرین در آن، از طریق فعالیت سرمایه گذاری در آن کسب و کار جدید حاصل می شود. در زیر نمونه هایی از پروژه های انجام شده و یا در دست اقدام در حوزه کسب و کارهای جدید آورده شده اند:

 

۱. روم تور (پلتفرم گردشگری):

 

در این ۲ سال اخیر و بعد از گسترش ویروس کرونا صنعت گردشگری در سراسر جهان دچار بحران های شدیدی گردید تا جاییکه بسیاری از شرکت های بزرگ گردشگری دچار ضررهای سنگینی گشتند. در این مدت آمارها حاکی از آن بود کشورهایی که واکسیناسیون سراسری را آغاز و تا حدی جلو گسترش این ویروس را گرفته بودند در این مدت توانستند تا حدودی آسیب های ناشی از آن را در صنعت گردشگری جبران کنند. در سال ۱۳۹۹ و با آغاز محدود واکسیناسیون در ایران این امید را داشتیم با مهار نسبی این ویروس این صنعت در ایران دستخوش تغییرات مثبتی گردد لذا طی مطالعاتی که در سرمدبرین صورت گرفت یک برنامه کسب و کار تهیه شد. سعی شد در این برنامه تمام جنبه های گردشگری و پتانسیل هایی که در ایران وجود دارد را در نظر بگیرد تا به یک برنامه کامل برسد. در نهایت با توجه به گسترش شبکه های اجتماعی و رو‌ی آوردن مردم به کسب و کارهای اینترنتی یک طرح و پلتفرم جامع تحت عنوان روم تور طراحی گردید. این طرح با سرمایه گذاری یک شرکت خصوصی واقع در جزیره قشم و پشتیبانی سرمدبرین به مرحله اجرا درآمد.

 

مزیت های پروژه روم تور: 

 

• با اجرای این طرح سرمدبرین برای اولین بار وارد حوزه گردشگری گردید که یکی از گسترده ترین حوزه های کسب و کار می باشد.

• پلتفرم طراحی شده مبتنی بر اینترنت می باشد که سرمایه اولیه را بشدت کاهش داد.

• سرمایه گذار با کمترین سرمایه ممکن توانست به بزرگترین بازار و صنعت دنیا دست پیدا کند.

• با توجه به سرمایه گذاری حداقلی و بازگشت سرمایه سریع می توان گفت این طرح یکی از کم ریسک ترین طرح هایی بود که می-توانست در شرایط حال حاضر ایران به مرحله اجرا در بیاید.

 

۲. مسترکارمند بزرگترین پلتفرم فریلنسری کشور (پلتفرم دورکاری و فروشگاهی):

 

مسترکارمند با شعار "انتخاب حرفه ای، خدمات حرفه ای" فعالیت خود را از سال 1395 آغاز کرد. مسترکارمند بعنوان بازوی قدرتمند شرکت فنی مهندسی پیشگام صنعت سرمدبرین فعالیت خود را در طیف وسیعی از خدمات بصورت دورکاری و با همکاری متخصصان با تجربه از سراسر کشور به صاحبان صنایع کوچک و بزرگ، دانشگاهیان، سازمان ها و ادارت دولتی و خصوصی و ... ارائه می دهد.

 

مطالعات اولیه مسترکارمند از سال 1395 آغاز و پلتفرم اولیه آن در 1396 تکمیل و بصورت آزمایشی در دسترس فریلنسرها قرار گرفت. بعد از بررسی های اولیه و دریافت بازخورد متخصصان از سال 1398 مطالعات پروژه مسترکارمند وارد مرحله تکمیلی گردید.

 

مسترکارمند از سال 1398 توسط شرکت "فنی مهندسی پیشگام صنعت سرمدبرین" بازطراحی، گسترش، سرمایه گذاری و پیاده سازی گردید.

 

پتانسیل عظیم مسترکارمند:

 

با توجه به گستردگی کشور ایران و وجود معادن و ذخایر طبیعی فراوان و ظرفیت بالای علمی در زمینه های مختلف از جمله فنی و مهندسی، IT، مدیریت و ... و تعداد کثیر مراکز علمی و دانشگاهی و افراد متخصص و انبوهی از کارخانجات و واحدهای تولیدی بزرگ و کوچک زمینه ساز یک موقعیت عالی در صنعت ایران هستند. 

 

در سال 2011 برای اولین بار اصطلاح انقلاب صنعتی چهارم در آلمان مورد استفاده قرار گرفت و بعد از آن صنایع بزرگ دنیا زیرساخت های لازم را جهت گذار از دوره صنعتی سوم به دوره چهارم فراهم نمودند و در این مدت زمان کوتاه دستاوردهای بزرگی نصیب این صنایع شده اما متاسفانه در ایران با وجود پتانسیل بالا چه در زمینه وجود منابع طبیعی و چه در زمینه علمی بعلت عدم وجود زیرساخت های مناسب سهمی از این بازار بزرگ نصیبش نگردیده است که یکی از دلایل مهمی که می توان نام برد زنجیر اتصال بین صنعت و فارغ التحصیلان از مراکز علمی و دانشگاهی می باشد در سال های اخیر گروه های مختلفی با ارائه راهکارهای مختلفی درسدد برطرف نمودن این مشکل برآمده اند اما با توجه به تلاش های فراوان حاصلی توفیق ننموده اند. 

 

لذا تیم مهندسین سرمدبرین در 2 سال اخیر اقدام به بررسی و مطالعه میدانی و اقداماتی که در گذشته انجام گرفته بود جهت برطرف نمودن این مشکل نموده اند که در نهایت اقدام به فراهم نمودن یک زمینه و بستر مناسب جهت اتصال صنعت به متخصصین و مراکز علمی کردند. لذا سایت مسترکارمند از یک طرف این فرصت را در اختیار صنایع و مراکز تولیدی کشور قرار می دهد تا بیش از پیش در یک محیط علمی و تخصصی مشکلات و کمبودهای خود را بیان کنند و از طرف دیگر فرصتی عالی در اختیار متخصصین و محققین در مراکز علمی قرار می دهد تا تحقیقات و مطالعات خود را در راستای برطرف نمودن مشکلات در صنعت متمرکز نمایند که این خود باعث فراهم نمودن یک بازار وسیع در تمام زمینه های فنی و مهندسی و سایر شاخه های مدیریتی می باشد. 

 

چشم انداز مسترکارمند:

 

مسترکارمند با سرلوحه قرار دادن شعار "انتخاب حرفه ای، خدمات حرفه ای" درسدد فراهم کردن یک زیر ساخت مناسب جهت ایجاد همکاری بین صنعت و متخصصین واجد شرایط بصورت دورکاری یا پیمانکاری دارد.

 

امکانات سایت مسترکارمند:

 

پلتفرم مسترکارمند امکانات و خدمات مختلفی را در اختیار کاربران قرار می دهد که در این قسمت بطور مختصر این امکانات را معرفی می کنیم.

 

فروش محصولات: در این بخش تمام فروشندگان در هر زمینه ایی این امکان را دارند با ساخت مغازه مجازی خود در سایت اقدام به فروش محصولات نمایند.

 

انجام پروژه: این قسمت متشکل از ۱۴ دپارتمان مختلف، امکانات گسترده ایی را دراختیار متخصصین قرار می دهد. تمام افرادی که دارای تخصص خاصی در هر زمینه ای هستند می توانند با ارائه روزمه خود و ساخت یک پروفایل اقدام به انجام پروژه نمایند.

 

تشکیل تیم های تخصصی: این بخش سرویسی را در اختیار فروشندگان و فریلنسرها قرار می دهد تا با همکاری و تشکیل یک تیم قوی با دیگر فروشندگان و فریلنسرهای فعال در سایت بصورت گسترده تری فعالیت داشته باشند. 

 

مستربلاگ: محلی برای افرادی که دست به قلم هستند و کسانی که بدنبال اخرین اخبار و مطالب روز دنیا می گیرند. کاربران سایت می توانند مقاله های خود را با در نظر گرفتن قوانین و شرایط مستربلاگ منتشر کنند. 

 

تالار گفتگو: محلی جهت تبادل نظر و بحث و گفتگو بین کاربران مسترکارمند می باشد. برای کاربران این امکان فراهم است در مورد هر موضوعی یک اتاق گفتگو تشکیل و از دیگر کاربران بخواهند به اظهار نظر بپردازند.

 

کارگاه ایده پردازی: محلی جهت پروراندن ایده کاربران در هر زمینه و کسب و کاری می باشد. در این کارگاه متخصصین حوزه های مختلف حضور دارند تا در تمام مراحل یک ایده در کنار افراد باشند.

 

با توجه به اتفاقات چند سال اخیر در ایران و روی آوردن مردم به استفاده از خدمات آنلاین و ظرفیت بزرگ بازار ایران می توان بیان کرد یکی از کم ریسک ترین و سودآورترین مشاغل را کسب و کارهای اینترنتی عنوان کرد. ظرفیت پلتفرم مسترکارمند بگونه ای تعریف و طراحی شده که محدود به بازار ایران نمی باشد و در آینده ای نزدیک و با فراهم شدن برخی امکانات این فرصت وجود دارد تا این پلتفرم رقیبی برای سایت های خارجی تبدیل گردد. با توجه به حوزه وسیع خدمات در مشاغل مختلف در مسترکارمند فرصت شغلی بسیاری را در کشور فراهم می کند که این امکان را به افراد می دهد در کنار شغل اصلی خود فعالیت مستمری را در مسترکارمند و کسب درآمد داشته باشند. 

 

برنامه کسب و کار(بیزنس پلن) پلتفرم مسترکارمند توسط تیم سرمدبرین آماده و در صورت نیاز سرمایه گذاران این امکان وجود در اختیار این عزیزان قرار گیرد تا در جریان ریز پروژه قرار گیرند. 

 

مزیت های سرمایه گذاری در پروژه مسترکارمند:

 

• با توجه به شرایط اقتصادی حال حاضر ایران می توان بیان کرد یکی از کم ریسک ترین پروژه های استارتاپی ایران می باشد.

• با توجه به گستردگی فعالیت مسترکارمند در حوزه های مختلف در سراسر ایران و طی مطالعات صورت گرفته این امیدواری وجود دارد بازگشت سرمایه در کمترین زمان ممکن اتفاق بیافتد.

• مسترکارمند یک ظرفیت عظیمی از تخصص های مختلف را می تواند ایجاد کند تا بستری برای صنایع مختلف ایران ایجاد کند تا مشکلات و کمبودهای فنی و نیرو انسانی خود را از طریق مسترکارمند برطرف نمایند.

• با توجه به امکانات مورد نیاز و نیروهای پشتیبان سایت این مزیت را فراهم کرده تا میزان سرمایه گذاری را نسبت به دیگر کسب و کارهای نوپا کاهش دهد.

• این امکان فراهم است تا در صورت احساس نیاز، امکانات و حوزه فعالیت مسترکارمند گسترش یابد.

 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با پروژه های در دست اقدام سرمدبرین با ما در تماس باشید.

 

 

 

 

 

 

 

css
balls
balls
balls
balls
balls
balls
شرکت فنی مهندسی سرمدبرین

شرکت فنی مهندسی سرمدبرین یک شرکت نوآورانه در زمینه خدمات فنی مهندسی از جمله خدمات طراحی صنعتی،...

درباره ما
شیراز خیابان فردوسی انتهای کوچه ۱۰
۰۷۱-۳۲۲۳۵۴۳۱
sarmadbarin@gmail.com

با عضویت در خبرنامه سرمدبرین از آخرین اخبار، پروژه ها و فرصتهای شغلی شرکت مطلع شوید.