وبسایت مارکت لوکیشن شیرازگردی

slide-2feca5b
slide-f145459
slide-444258c

معرفی پروژه شیرازگردی:

هنگامی که از شیراز صحبت می کنیم باید به تمام جنبه های آن از جمله فرهنگی، علمی، هنری و تاریخی این شهر اشاره کرد. در سطول تاریخ افراد زیادی به تعریف شیراز به گونه های مختلف پرداخته و سعی کرده اند این شهر بزرگ و تاریخی را هر چه بهتر به جهانیان معرفی کنند.

در کنار تمام تلاش هایی که در طول تاریخ جهت معرفی شیراز صورت گرفته اما در عصر دیجیتال و ارتباطات که کوچکترین فعالیت افراد با کمک دنیای مجازی و اینترنت انجام می شود، هیچ پلتفرم جامعی که شیراز و شیرازی ها را در خور شأنشان معرفی کند وجود ندارد.

شیرازگردی حاصل یک سال مطالعه در حوزه شهری و گردشگری شیراز است که توسط شرکت تجارت الکترونیک توران گستر با همکاری شرکت سرمدبرین انجام شده که نتیجه این مطالعات یک ساله، پلتفرمی تماما آنلاین تحت عنوان شیرازگردی شده تا اندک کمکی در راستای معرفی شهر شیراز در همه حوزه ها باشد.

چالش ها:

شیراز بعنوان یک شهری تاریخی و گردشگری که سالانه میزبان گردشگران زیادی از سراسر جهان است، متاسفانه پلتفرم جامعی که بتواند تمام نیاز یک گردشگر را در حوزه های مختلف از زمانی که قصد سفر به شیراز می کند و در تمام طول اقامت و بعد از سفر را برطرف کند وجود ندارد. با توجه به تجربه یک دهه شرکت تجارت الکترونیک توران گستر در حوزه گردشگری و با تکیه بر دانش فنی شرکت سرمدبرین اقدام به طراحی پلتفرمی جامع در حوزه های مختلفی از جمله گردشگری، معرفی کسب و کارهای شیراز، معرفی متخصصین در حوزه های گوناگون و بخشی برای فروشندگان جهت معرفی و فروش محصولاتشان کرده است. هدف از ایجاد پلتفرم شیرازگردی در قدم اول معرفی شیراز در تمام حوزه های شهری و در قدم های بعدی ایجاد یک شهر کاملا آنلاین که تمام افراد در سراسر جهان امکان ارتباط و استفاده از خدمات شهر شیراز را داشته باشند.

شیراز بعنوان یکی از کلانشهرهای ایران که بازار قابل توجهی را در اختیار دارد بعنوان یکی از پتانسیل های بازاریابی محسوب می شود. شیرازگردی این امکان را در اختیار صاحبان کسب و کارهای مختلف قرار داده تا با معرفی محصولات و خدمات خود اقدام به تبلیغات و بازاریابی در بین بیش از 2 میلیون مخاطب کنند.

راهکار:

با توجه به ماهیت مارکت لوکیشن بودن شیرازگردی، نیاز بود تا این سایت بگونه ای طراحی شود تا نیاز کاربران را در سریع ترین زمان ممکن برطرف می کرد. بخش های مختلف شیرازگردی باید بگونه ای طراحی می شد تا پیوستگی بین بخش های مختلف آن حفظ می شد به همین علت بخش های دیگری که احساس می شد به سایت اضافه شد. 

نیازهایی که می بایست این سایت از کاربران برطرف می کرد بر پیچیدگی های طراحی اضافه می کرد. به جرات می توان گفت که یکی از سنگین ترین پروژه ها برای تیم گرافیک سرمدبرین بود تا به یک طرح جامع و کامل برسند تا تمام مواردی که مجموعه شیرازگردی در روز اول بیان کرده بودند را پوشش می داد.

نتیجه:

خروجی کار با تمام سختی هایی که در طراحی وجود داشت بسیار دلنشین و کاربرپسند بود و بازخوردهای مثبتی که از مجموعه شیرازگردی و کاربران آنها دریافت کردیم خستگی این پروژه را از تن تمام بچه های سرمدبرین خارج کرد.